Jelenleg nem rendelhető
A BBC History különszáma
Magyarország a második világháborúban - Bookazine
A Kossuth Kiadó a BBC History világtörténelmi magazin különszámaként 2013-ban két kötetben megjelentette a második világháború történetét egyetemes történeti nézőpontból. A sorozat folytatásaként most Magyarország a második világháborúban címmel ad ki hasonló szerkezetű kötetet.
A kiadvány szerkezete – 15-18 átlagban fél ívnyi terjedelmű cikk – kiváltképp lehetőséget ad a szerkesztőségnek legfontosabb célja eléréséhez: kitekintést nyújtva az 1919 és 1939 közötti időszakra is a korszak legismertebb történészeinek tollából kiegyensúlyozott keresztmetszetet kívánunk adni a világháborús hét esztendő hazai történetéről. Jóllehet a tanulmányok többsége politikatörténeti megközelítésű, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum kutatóinak jóvoltából a kiadvány áttekinti hazánk második világháborús hadtörténetét is.
Néhány téma a kötetből: Ablonczy Balázs Teleki Pál miniszterelnökségéről ír, Romsics Ignác a Kassa bombázásával kapcsolatos tényeket elemzi, Pritz Pál a Kállay-kormány kísérleteit veszi számba a háborús részvétel árának csökkentésére, Szabó Péter a magyar hadsereg a Don-kanyarban elszenvedett tragédiáját foglalja össze, Ungváry Krisztián azt mutatja be, hogy mit tudott a hatalmi elit a zsidóüldözésekről az ország megszállása előtt, Romsics Ignác összefoglalja, hogy a nagyhatalmaknak béke-elképzelései voltak 1943-ban Magyarország háború utáni határairól, John Lukacs arra a kérdésre válaszol, hogy elkerülhető lett volna-e az ország háború utáni szovjet megszállása.
Miként az előző két kötetben tettük, ebben a kiadványban is a mű gerincét a részletes annotált kronológia adja.
Tulajdonságok
- 215 x 285 mm
- 146 oldal
- színes és fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal
DVD melléklettel - ISBN 977-206-252-001-7